Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

Degado

Állandó Tag
Állandó Tag
Azért ez már nem annyira szokványos,egyébként igaz,a pedagógusok (mindegyik),mindenét hajlamos beáldozni a gyerekekért,az intézményért (akár a férjét is.....pl:homokozóásás).A legkisebb oviban is készítenek képeskönyvet,puzzlét és szerintem nagyító is van!
Ez utóbbiak is IKT eszközként fogadhatók el? Mert ezek mindennapos dolgok. De a technikai eszközök...hát, ha a sajátomat beviszem, de abból sincs túl sok. Ráadásul férj sincs a láthatáron:(
 

Vizsnyai Erzsébet

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítsetek légyszíves értelmezni az alábbi kérdést óvodában:
Hogyan tájékozódik a digitális tananyagokról, illetve hogyan építi be a megismert digitális
tananyagot oktató munkájába? (Szakmai életút értékelése)
Szerintem a 8. kompetencia 6, indikátor. Nézd meg kompetenciák óvodai értelmezését. (Nem tudom ide másolni)
 

Gagamail

Állandó Tag
Állandó Tag
Sajnos ez tényleg így történt. Meg is szereztem ezt az "eredeti" vizsgázóknak kiküldött levelet, és ha ezeket összehasonlítom a vizsgabeosztással, akkor egyértelmű, hogy honnan származik a teljesen indokolatlan szigor.
Máshová meg többször is leírtam már, az Útmutató pontosan megjelöli az elkerülendő anonimitási problémákat: gyermek (óvodában) tanuló (iskolában) és pedagógus neve.

Teljesen igazad van - de honnan származik?
Én is találkoztam olyan levéllel, amelyik tiltja a fotót, videót a 15percesben. Úgy gondoltam, egyéni túlkapás. Aztán más is panaszkodott ugyanerre. Ennyien értelmeznék rosszul?

Csak egy kis kiegészítés a nevekhez - "gyermek (óvodában) tanuló (iskolában) és pedagógus neve",az utolsó tájékoztató alapján, teljes neve tiltott. A keresztnév benne lehet, pl. Katalin, de a K.Katalin és a K.K. is benne maradhat, de X.Katalint is láttam már.

Ha ennyire félreérthető érdemes lenne egyenneveket használni - az ország össze lánya X.Zsuzsanna, az összes fiú Y.János.
Több nevet tartalmazó portfólióban sorrendben a következő tartaléknevek használhatók (a sorrend kötelező): Anna - András, Bíborka-Balázs, Gabriella-Gábor,Sandrina-Sándor, Zselyke-Zsombor.

Amennyiben nem ezek a nevek szerepelnek az anyagban azokra javítást kell kérni. A javított dokumentumokban a helytelenül használt nevek "kitakarásra vagy törlésre" kerülhetnek.

(Csak vicceltem.)

Köszönöm szépen a tanácsokat! Írtam a területileg illetékes POK-nak is, ha válaszolnak, akkor közzé fogom tenni a fórumon.

Tegnap (tájékozódva, egyáltalán miről lehet szó, mert sejtettem, hogy a villanykapcsoló kicserélésének ismerete ehhez nem lesz elég) találtam tanterveket. Az egyik nagyon öreg https://www.nive.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=31 , a másik egy suli honlapján volt. Hátha segítség - http://www.mechatronika.hu/?page_id=22
Tiszta polihisztor leszel! agy2.gif
 

Csipike2014

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítsetek légyszíves értelmezni az alábbi kérdést óvodában:
Hogyan tájékozódik a digitális tananyagokról, illetve hogyan építi be a megismert digitális
tananyagot oktató munkájába? (Szakmai életút értékelése)
Hát..... nem írom le, hogy mit gondolok a kérdés feltevőjéről! (félek, hogy ladysla esetleg kitílt):D
Nagyon egyszerűen válaszolj:otthon a saját számítógépeden (mert mondjuk az óvodai csoportban nincs számítógép, digitális tábla), felkeresel honlapokat (pl. http://egyszervolt.hu) és ötleteket, anyagokat gyűjtesz a mindennapi pedagógiai munkádhoz és a gyerekek eredményes foglalkoztatásához. (versek, mesék, dramatikus játékok, logikai feladatlapok, fejlesztő feladatok) Kapcsolatot tartasz az interneten óvodapedagógusokkal, akikkel megosztjátok a tapasztalataitokat, ötleteiteket és a jó gyakorlatokat.
Megnézed az interneten, hogy hol lehet CD lemezen madárhangokat vásárolni (esetleg megvásárolod, aztán a saját CD lejátszódat beviszed a csoportba) és meghallgatjátok a gyerekekkel.
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Most érkezett:
Tisztelt Szakértő Kolléga!


Az Oktatási Hivatal részéről 2015. december 14-én megküldött TTK/492-1/2015. ügyiratszámú szakértői feladatok ellátására szóló megbízási szerződést Ön aláírása mellőzésével, vagy módosítási javaslatokkal, igényekkel kiegészítve küldte vissza postai úton Hivatalunknak.


A 2016. évi szakértői feladatok elvégzésére szóló megbízási szerződés a tavalyi szerződéshez képest a vonatkozó jogszabályok változásai alapján módosult, így a többi között a szakértői költségtérítés szabályaira vonatkozó rendelkezések alapján. A szakértői beosztások, a minősítési eljárások, a pedagógiai-szakmai ellenőrzések szervezése során az Oktatási Hivatal a vonatkozó, eltérést nem engedő jogszabályok végrehajtására kötelezett, azok alapján van módja végezni a hatáskörébe tartozó feladatokat. A szakértői megbízások kapcsán így sajnos nem áll módunkban a megbízási szerződésben eltérni a jogszabályban meghatározott feltételektől.


A tanfelügyeleti eljárások folyamatban lévő szervezése során a lehetőségek függvényében a továbbiakban igyekszünk tartózkodni az egy napra eső dupla látogatások kijelölésétől (különösen a tanfelügyeleti látogatások tekintetében), és aszerint meghatározni az időpontokat, hogy azok ne jelentsenek túlzott terhelést a szakértők számára. Természetesen, amennyiben indokolt, és másképp nem megoldható az összerendelés, úgy sor kerülhet dupla látogatásra a továbbiakban is. Továbbá, szintén a lehetőségek adta kereteken belül, a kijelölések során szempontként szerepel, hogy a szakértőnek ne kelljen a lakóhelyénél 100 km-t meghaladó távolságra utaznia a látogatásra.


Amennyiben vállalja a megbízási szerződésben foglalt feltételek szerint a 2016. évre szóló szakértői feladatok elvégzését, szíveskedjen a mellékelt szerződést 2 példányban újra kinyomtatni, és ezt követően a Megbízottra vonatkozó adatokat kitölteni. Kérem, hogy a kitöltött szerződés mindkét példányát (megjegyzések nélkül) írja alá és 2016. január 25-éig adja postára az Oktatási Hivatal területileg illetékes Pedagógiai Oktatási Központjához.


Kérjük, hogy amennyiben nem vállalja a megbízási szerződésben jogszabály alapján meghatározott feltételek szerint a 2016. évre szóló szakértői feladatok elvégzését, erről szóló aláírt nyilatkozatát szíveskedjen megküldeni a területileg illetékes Pedagógiai Oktatási Központ részére 2016. január 25-éig.


Amennyiben a szakértői munka végzésével, az eljárások szervezésével és lebonyolításával kapcsolatban kérdése merülne fel, akkor azt az Oktatási Hivatal területileg illetékes Pedagógiai Oktatási Központjának e-mail címére továbbítsa! Kérjük, hogy a megkeresésben feltétlenül tüntesse fel saját oktatási azonosítóját!


Együttműködését előre is köszönöm!


Tisztelettel:


0




dr. Szikora Ágnes

főosztályvezető
Világos. Legalább kiderült, mi a baj. A jogszabály a ludas. És még joghatás is fűződik hozzá. :oops:
Amúgy miért nem látom a beillesztett képeket újabban? Néha igen, de többször nem. Most sem.
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítségeteket kérem! Csak egy "mezei" vezető vagyok,de tudom,hogy szántok rám néhány percet.:)
Önfejlesztési tervet kell írni,de a táblázat ami a kézikönyvben van,néhol számomra értelmezhetetlen.
Ha az IKT-val kapcsolatos hiányosságok több helyen szerepelnek,akkor össze lehet vonni?
Minden fejlesztendő területet külön táblázatban kell megjeleníteni?
A feltöltött tervet most valaki elolvassa,vagy csak a minősítéskor?
Nézz át erre az oldalra:
http://canadahun.com/temak/szakmai-anyagok-adatbankja.55659/
 

Csipike2014

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez utóbbiak is IKT eszközként fogadhatók el? Mert ezek mindennapos dolgok. De a technikai eszközök...hát, ha a sajátomat beviszem, de abból sincs túl sok. Ráadásul férj sincs a láthatáron:(
Kedves Degado!
Nem akarlak elkeseríteni, de nem is lesz férj a láthatáron, ha szakértősködsz! Ugyanis a portfólió mellé nem csatolnak jó pasikat, időd meg úgy sincs, hogy eljárj szórakozni, társaságba, ahol esetleg ismerkedhetnél. Immár a Te jegyesed a minősítés és a tanfelügyelet!:p:D:rolleyes:;)
upload_2016-1-20_19-38-35.png upload_2016-1-20_19-38-47.png
 

anett5

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítsetek légyszíves értelmezni az alábbi kérdést óvodában:
Hogyan tájékozódik a digitális tananyagokról, illetve hogyan építi be a megismert digitális
tananyagot oktató munkájába? (Szakmai életút értékelése)
hangoskönyv...
dal/zene képekkel a youtube-on: megnézitek, beszélgettek róla
képességfejlesztő puzzle játékok linkjei, linkgyűjteménye az okostelefonon: szülők telefonján ilyenekkel játszanak...
angol szavakat/számokat tanító androidos játékok
labirintus játékok : kinyomtatva...
rajzolni tanító oldalak (hogyan kell lovat rajzolni, denevért.....) és annak alapján tanítod TE is...
kreatív oldalak: hajtogatás, tojásfestés...... és minden egyéb
"Hogyan tájékozódik"? Éjjel a neten, otthon... használt/gyakran látogatott oldalak pl:
"hogyan építi be"? a nev terv témakörében kb 1-2 hónappal kezdek keresgélni, ötleteket gyűjteni az adott témához, majd megtervezem a szükséges anyagok /eszközök biztosítását....stb
 

Gagamail

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítsetek légyszíves értelmezni az alábbi kérdést óvodában:Hogyan tájékozódik a digitális tananyagokról, illetve hogyan építi be a megismert digitálistananyagot oktató munkájába? (Szakmai életút értékelése)
"Van-e lehetőség a foglalkozások során a korosztály életkorának megfelelő IKT eszközök alkalmazására?

Csipike már válaszolt. Sőt már többen is, most látom. A CH-n is vannak ötletoldalak, sok digitális ismerettel:

http://canadahun.com/temak/Óvodába-...s-tervek-évestervek.54943/page-8#post-4776802

http://canadahun.com/temak/Óvodai-élet-2016.55785/

És pályázzatok, ha nincs tábla, persze a jövőben. Vannak kisebb méretűek is. Én nagyon szeretem az interaktív táblát, már azért is, mert a gyerekek is imádják. Ötöd annyi idő alatt oldanak meg feladatokat, mintha íratnám őket, ráadásul jókedvvel. A piciknél is nagyon jól használható (lenne). Ki kell próbálni!
Sokszor látom, a kollégák csípőből elutasítják, de ez egy nagyon klassz eszköz!
images
upload_2016-1-20_19-48-43.png 1.jpg
 
Utoljára módosítva:

pepeneje

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítsetek légyszíves értelmezni az alábbi kérdést óvodában:
Hogyan tájékozódik a digitális tananyagokról, illetve hogyan építi be a megismert digitális
tananyagot oktató munkájába? (Szakmai életút értékelése)

Kedves Lilepa!
Nagyon egyszerű! Úgy tájékozódsz, hogy beírod a keresőbe, amire kíváncsi vagy! Gyagya kérdésre gyagya választ kell adni!
Digitális tananyag az óvodában = minden vers, mese, dal, barkácsötlet, projekt, jó gyakorlat, segédanyag....amit beírsz a GOOLE-be elolvasod, letöltöd és felhasználod a mindennapi gyakorlati munkád során.
Az IKT = minden információ átadást és kommunikációt elősegítő technológia (gép, anyag, eljárás), amit csak el tudsz képzelni: szemléltetőkép, báb, dia-vetítő, ...., ami segíti a gyermek tanulási tevékenységét, a tapasztalatszerzést.
 

anett5

Állandó Tag
Állandó Tag
A kérdések összegzésénél a felületen megváltozik a sorrend. Mit csináljak, hogy az általam logikusnak tartott sorrendben jelenjenek meg a kérdések?

1. dobd át a nyilak segítségével egyesével az összes kérdést!
2. másolgasd a dobozkákban, rendezgesd kedved szerint sorba...
A dobozkák sorrendjén nem tudsz változtatni, csak a tartalmukon.
A végleges sorrendben mented.

Ha ez nem megy, akkor 1 dobozkába írd az összetartozó kérdéseket.
A ped meg vagy egyben válaszolja meg, vagy szétszedi...
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Lea60!
Javaslom, hogy keresd fel az Intézményi önértékelés oldalt, mert sok hasznos információt találsz.
Szívesen segítenék, de nem mindent értek! Önfejlesztési tervre én nem találtam táblázatot a kézikönyvben, tehát nem tudom, hogy mire gondolsz. Ha elkészült az önértékelésed (dokumentumelemzés, óralátogatások, interjúk, kérdőívek kitöltése a felületen), akkor tudsz önfejlesztési tervet készíteni a kapott eredmények alapján. Ehhez szükséges, hogy a feltöltött kérdőívek összegzése után megkapd az eredményt is, hogy kiderüljön: mik az erősségeid és a fejleszthető területeid.
Az önértékelés a tanfelügyelethez szükséges, a minősítés során nem foglalkoznak vele a szakértők.
Az önfejlesztési terv sablonja a Tanfelügyeleti kézikönyvben van. Az önértékelés zárásaként kell a pedagógusnak elkészítenie (hogy ekkor hova kell feltölteni, még senki sem tudja, szerintem sehova). Azért is érdekes, hogy az önértékeléskor el kell készíteni, mert az Önértékelési kézikönyvben viszont nincs benne. A történet úgy folytatódik, hogy amikor megvan a tanfelügyeleti látogatás, s annak elkészül az értékelése, akkor módosítani kell/lehet az önfejlesztési tervet, majd fel kell tölteni az informatikai rendszerbe (hogy hova, azt rövidesen megtudom ;):)).
Egy kis olvasnivaló: Önértékelési kézikönyv: 3., 6., 16. ("Az önértékelés eredményére alapozva a pedagógus a vezetővel egyeztetve egyéni önfejlesztési tervet készít."), 34., 35., 36., 54., 60., 85. (Itt minket is megemlítenek: "Emellett az intézmények és a pedagógusok az önértékelés megvalósításához, az önértékelés eredményeinek felhasználásához, az intézkedési és az önfejlesztési tervek kidolgozásához és megvalósításához szaktanácsadói segítséget vehetnek igénybe." :hurra:) oldal.
Tanfelügyeleti kézikönyv: 34. o: "A pedagógus, a tanfelügyeletben született értékelése alapján a már meglévő, az önértékelése után készített önfejlesztési tervét kiegészíti. (Önfejlesztési terv sablonja 4. számú melléklet). A terv projekteket tartalmaz, amelyek az alábbi elemekből állnak:
- a projekt neve/azonosítója;
- a projekt célja, indokoltsága: hivatkozni kell a tanfelügyelet vagy önértékelés ide vonatkozó eredményére és meg kell határozni az elérni kívánt fejlesztési cél(oka)t, a célok teljesülését jelző mutatók elérni kívánt értékét;
- a célok eléréséhez szükséges feladatok (a feladatok végrehajtásának tervezett módszerei, a feladatok végrehajtásának elvárt eredményei, a feladatok ütemezése, a feladatok végrehajtásába bevontak köre);
- a projekt főbb mérföldkövei, ellenőrzési pontjai."
58. o.: ue. vezetőnek
A sablon: 100. oldal
 
Utoljára módosítva:

Degado

Állandó Tag
Állandó Tag

Gagamail

Állandó Tag
Állandó Tag
Most érkezett:
Tisztelt Szakértő Kolléga!

Én is kaptam. Egyen email. Még várok, hátha a levelemre is válaszolnak, amiben annyi kifogásolható dolgot leírtam (szabadság - téli szünet-kirendelések - 30 nappal előtte értesít - nem fizet bizonyos költségeket, bár a Ptk. kötelezi - stb.) . Pontról-pontra.

Tiszta idegmunka - erre van szükség. Remélem a következő napokban nem említi meg senki nekem a "tanfelügyelők-így-úgy" dumát, mert le fogom harapni a fejét!
 
Utoljára módosítva:

Piri58

Állandó Tag
Állandó Tag
Azért ez már nem annyira szokványos,egyébként igaz,a pedagógusok (mindegyik),mindenét hajlamos beáldozni a gyerekekért,az intézményért (akár a férjét is.....pl:homokozóásás).A legkisebb oviban is készítenek képeskönyvet,puzzlét és szerintem nagyító is van!
(akár a férjét is.....pl:homokozóásás).:)
 

Lilepa

Állandó Tag
Állandó Tag
Hát..... nem írom le, hogy mit gondolok a kérdés feltevőjéről! (félek, hogy ladysla esetleg kitílt):D
Nagyon egyszerűen válaszolj:otthon a saját számítógépeden (mert mondjuk az óvodai csoportban nincs számítógép, digitális tábla), felkeresel honlapokat (pl. http://egyszervolt.hu) és ötleteket, anyagokat gyűjtesz a mindennapi pedagógiai munkádhoz és a gyerekek eredményes foglalkoztatásához. (versek, mesék, dramatikus játékok, logikai feladatlapok, fejlesztő feladatok) Kapcsolatot tartasz az interneten óvodapedagógusokkal, akikkel megosztjátok a tapasztalataitokat, ötleteiteket és a jó gyakorlatokat.
Megnézed az interneten, hogy hol lehet CD lemezen madárhangokat vásárolni (esetleg megvásárolod, aztán a saját CD lejátszódat beviszed a csoportba) és meghallgatjátok a gyerekekkel.
Köszönöm a válaszod és az együttérzésed, szerintem te is pontosan azt gondolhattad amit én mikor elolvastam.
 

lányos

Állandó Tag
Állandó Tag
Vannak, akiket úgy neveltek, meg alkatilag is olyanok, hogy nem szívesen beszélnek saját magukról. Kínosan érzik magukat, ha a saját érdemeiket kell emlegetni. Azt gondolják, az eddigi munkájuk önmagáért beszél. Ők előbb megírnak egy tankönyvet, mint a saját elbeszélő önéletrajzukat.
Aztán vannak olyanok, akiknek ez a legkedvesebb és legkimeríthetetlenebb téma.

Drága Verőce!

Szívesen elbeszélgetnék Veled arról, hogy Te mit gondolsz "érdem"-nek. Őszintén érdekelne. :)
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére