Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

gtszg

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon jó! Néhány nap alatt kidolgozott Kézikönyv! Jegelni kellene a tanfelügyeleti ellenőrzéseket, normálisan kidolgozni, mert ez így nevetséges. Az intézményi önellenőrzés egy felesleges része a rendszernek. Elegendő lenne egy 1 oldalas jellemzés a pedagógusról, a munkáját legjobban ismerő vezetőtől vagy mk. vezetőtől.
Nem biztos, hogy ennek mindenki örülne.
 

gtszg

Állandó Tag
Állandó Tag
Láttam, hogy több fórumszálon is beidéztétek Dr. Szikora Ágnes tájékoztatását. Most végig elolvastam a sok hozzászólást. Továbbra is azt látom, hogy mindig az utolsó előtti pillanatban történik valami nagy változtatás. A kijelentések is nagyon sokféleképpen értelmezhetők. Segítségeteket szeretném kérni: azt értem, hogy a minősítés magasabb ellenőrzési forma, mint a tanfelügyelet. De! Vannak olyan 2016-os minősülők, akiknek már van tavaszra időpontja (és általában az időpont után 3-4 héttel tanfelügyelete), az ő tanfelügyeletük ezek szerint törlésre kerül. De mi van azokkal a 2016-os minősítésekkel (mesterpedagógusi fokozatba jelentkezőkkel), akiknek még nincs időpontjuk, csak "ígéretük", hogy 2016 őszén lesz a minősítésük. Az ő tanfelügyeletüket is törlik (azokat már többnyire kiírták tavaszra, azok elmaradnak?), hiszen ők is 2016-os minősülők lesznek? Velem született igazságérzetem azt diktálja, hogy nekik is elmarad, de segítsetek légyszíves az értelmezésben! Esetleg ez így külön nem hangzott el Dr. Szikora Ágnes előadásán? Még egy kérdésem lenne. Írtátok az Útmutatók OH-s megjelenését is. Várható esetleg, hogy a mesterpedagógusoknak (egyébként novemberre ígért......) Útmutatója is már végre megjelenik? Segítségeteket előre is köszönöm! Mindenkinek kitartást kívánok ezekhez a zavaros hetekhez, hónapokhoz (évekhez?).
Útmutatót ígértek a Mester és Gyakornok kategóriának is.
A tanfelügyelet az én logikám szerint először is úgy lenne normális, ha nem lenne dupla.
Továbbá, valóban megtartanák azokat az időpontokat, akinek ősszel lesz a minősítése. A többi időpontot kicserélhetik olyan pedagógusokra, akik "majd" minősülnek. Valahol szinkronba kell hozni az alaphelyzettel.
Egyébként szerintem itt rontották el, hogy megerőszakolták a rendszert. A másik oldal pedig nem vette komolyan, nem figyelt időben.
 

pepeneje

Állandó Tag
Állandó Tag
Pontosítsunk:
"97. §
(21)446 Nem vonatkozik a minősítési kötelezettség arra a pedagógus-munkakörben, valamint pedagógiai szakértő, pedagógiai előadó munkakörben foglalkoztatottra, aki a 2013. szeptember 1-jétől számított tizedik tanév végéig eléri a rá vonatkozó öregségi nyugdíjkorhatárt."
2011. évi CXC. törvény Hatályos: 2016.01.01 - 2016.08.31

Bocsi!
Nem jogszabályt idéztem, csupán egy államtitkári bejelentést.:dr_24:
 

shepee

Állandó Tag
Állandó Tag
"12/E. §
(1) A minősítő vizsgán, a minősítési eljárásban részt vett pedagógus a minősítő bizottság tevékenységét a portfólióvédést követő tizenöt napon belül értékelheti az informatikai rendszerben elérhető értékelési lap felhasználásával. Az OH az értékelést negyedévente, azonosításra alkalmatlan módon továbbítja a minősítő bizottság elnöke és tagjai számára."

Az egyik záró konferencián ismertették az összeredményt. Egyébként még nem volt hozzá szerencsém.
A pedagógusok akiknél minősítettem, mind jelezték, hogy már másnap kitöltötték a kérdőívet! Sajnálom, hogy mi nem láthatjuk! Talán mi is benne vagyunk az eljárásban!;)
 

gtszg

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Gagamail!
A Skipy által idézett 36.§-t (#4580) a pályázat útján lett mesterpedagógusokra vonatkozik, akiknek 5 évenként újra kell pályázniuk a fokozatra, mert különben visszaminősítik őket. Ők egy kicsit más mesterek.
Nem mondom, hogy nem tévedhetek, de általában precíz vagyok.
Idézett jogszabályt én tettem fel. De. Ismét azt mondom, a témában ez az utolsó hozzászólásom.
Csakhogy tiszta legyen a kép, a teljes szöveg:
36. §
(5) A miniszter a pedagógus-előmeneteli rendszer országos bevezetése érdekében pályázati felhívást tesz közzé a Mesterpedagógus fokozatba történő besorolás céljából. A pályázati eljárást az OH bonyolítja le.
(6)63 Az (5) bekezdés szerinti pályázaton az a pedagógus vehet részt, aki
a) rendelkezik legalább tizennégy év szakmai gyakorlattal és pedagógus-szakvizsgával,
b) vállalja, hogy részt vesz az OH által szervezett szakértői vagy az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet által szervezett szaktanácsadói továbbképzésen, valamint
c)64 vállalja, hogy külön díjazás nélkül, a központi költségvetés által biztosított költségtérítés terhére a 12/A. §-ban, valamint a 17/A. § (1) és (8) bekezdésében foglalt rendelkezések megfelelő alkalmazásával részt vesz a szakértői, szaktanácsadói feladatok ellátásában.
(7)65 A pedagógust a (6) bekezdés szerinti sikeres pályázat alapján, a (6) bekezdés b) pontjában meghatározott továbbképzés sikeres elvégzése esetén, miután pedagógiai-szakmai ellenőrzés és pedagógusminősítés szakterületen a jogszabályban meghatározottak szerint jelentkezett és felvételt nyert az Országos szakértői névjegyzékre vagy a szaktanácsadói névjegyzékre, a Mesterpedagógus fokozatba kell besorolni.
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves BAJ!
Megfontolásra javaslom:
"17/A. §36
(1) Ha a Mesterpedagógus fokozatba besorolt pedagógus országos pedagógiai-szakmai ellenőrzésben, a pedagógusok minősítő vizsgáján vagy minősítési eljárásában szakértőként vesz részt vagy szaktanácsadói feladatokat lát el, munkaidő-kedvezményben részesül. A neveléssel-oktatással lekötött munkaideje nem lehet több....

36. §
(7)65 A pedagógust a (6) bekezdés szerinti sikeres pályázat alapján, a (6) bekezdés b) pontjában meghatározott továbbképzés sikeres elvégzése esetén, miután pedagógiai-szakmai ellenőrzés és pedagógusminősítés szakterületen a jogszabályban meghatározottak szerint jelentkezett és felvételt nyert az Országos szakértői névjegyzékre vagy a szaktanácsadói névjegyzékre, a Mesterpedagógus fokozatba kell besorolni."
326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet Hatályos: 2016.01.01 -

Ez azt jelenti, amit Ti is tudtatok, hogy hiányzik a fokozat egy eleme, konkrétan a tanfelügyelet.
Szerintem mérgelődd ki magadat, és utána reménykedjünk, hogy tanfelügyelnek, nem pedig visszavonják a fokozatot takarékosság, vagy adminisztráció csökkentés címén.
És ha tanfelügyelnek, nem azért lesz, mert feltételezik, hogy rosszul csinálod. Így lesz teljes a fokozat.
Csak nyugodtan!
Szerintem meg nem így van. Nekünk nem hiányzik fokozat, amennyiben ez a fokozat nem hiányzik a 2015-ben és 2016-ban minősülőknek (kivéve persze azokat, akik 2015-ben kaptak tanfelügyeletet, és 2016-ban minősülnek). Ugyanis ez ugyanolyan helyzet. Nekünk szerintem azért sem lehetett tanfelügyeletünk 2014-ben, mert akkor a szakértők két vizsgájával szemben nekünk három lett volna.

Kedves BAJ!
Egy cipőben járunk és a felháborodásom határtalan. A pilotban is velünk kísérletezgettek és most folytatják. Kezd tele lenni a hócipőm és én sem fogok habozni, hogy a 40 éves munkaviszonnyal felvegyem a nyúlcipőm. Van még 11 évem, ha addig nem törlik el.
A PÉM nem volt rossz gondolat és vannak elemei, amikkel egyetértek, de a megvalósítás módszerei számomra nem elfogadhatóak. Nem szeretném állandó stresszben, készenlétben végezni a munkám...még tartom magam és próbálom a környezetemet is arra ösztönözni, hogy tartsanak ki, ennél már csak jobb lehet.
A tanfelügyeleti ellenőrzés számomra nem kihívás és nem motivál és utána sem fog elgondolkodtatni, egy szánalmas pipával több a szakmai életutamban. Sajnálom, nem vagyok egy letargikus alkat, de most így érzem.
Azért hétfőtől ugyanolyan szeretettel várok minden kedves szakértőt, megígérem.
Ugyanezt érzem. Nincs hozzá motiváció, nincs benne kihívás. Amúgy kb. 80%-90%-os készültségben vagyok (vagy még több), tehát nem is ezzel van a gond. Azzal van a gond, hogy úgyis eléggé szálka vagyunk sokak szemében. A szakértőket még csak-csak elfogadják, mint muszájt, minket nem. Gondoljátok el, hogy az a kolléga milyen jól fog szórakozni, aki legutóbb azt mondta, hogy ha szaktanácsadó jön hozzá, akkor lerúgja a fejét. Emlékeztek rá? megírtam. Nap mint nap ez a helyzet. És akkor fentről is belém rúgnak.

Javaslom, ne pörgessük magunkat, és egymást.

Mi szakértők először is átestünk egy jogi teszten, majd egy személyiség teszten. Ha beleestünk a kijelölt kompetenciasávba, továbbjutottunk. Részt vettünk egy 2*30 órás tanfolyamon, ahol minden nap le kellett adni x számú feladatot, a hétvégén pedig gyakorlati feladatokat, szituációkat kellett megoldani. Kibővített portfóliót, videós órát készítettünk. A vizsgán átestünk a tanfelügyeleten, önértékelésen, minősítésen, majd mindkét területen vizsgáztunk, mint szakértők. Ez azt jelentette, hogy attól, hogy a vizsgáid sikerültek, nem biztos hogy megkaptad a szakértői papírt.

Ha a másik oldalt nézzük, a Ped2-t. X éven belül őrá is sor kerül. Egyébként pedig 6-9 évet várhat, hogy magasabb kategóriába léphessen.
Ezek után megkérdezem, melyik jobb?
Úgy látom, nem tudod, nekünk mi kellett a szaktanácsadói vizsgánkhoz. Nem írom le, mert kb. egy héttel ezelőtt leírtam. De azt sem tudod, hogy nekünk ugyanolyan portfólió kellett, mint neked. ugyanúgy elemeznem és pontoznom kellett a társam portfólióját és az óráját, el kellett készíteni hozzá az adminisztrációt is, miközben én ezt nem is tanultam.

Ezt a mondatodat elolvasod 2x Te is meg a többi szaktanácsadó is. Csak ennyit, semmi többet. Valaki mondta, írta, hallotta, olvasta nem egyenlő a közlönybeli törvényi megjelenéssel. Most lassan éjfél, holnap jan. 31., akció február 1-gyel indul. Addig otthon pihensz, örülsz a Családnak. S 02-01-én meglátod, mi a KONKRÉT helyzet. Egyébként minősülni max 2x kötelező, a tf-et meg 3-5 naponta/havonta/évente jeleznek, attól függ, ki nyilatkozik. Csak egy dolgot tegyetek: CH-s szakértőért imádkozzatok. S minden rendben lesz.
Én tudom, hogy nem CH-s. Még ez sem vigasztalhat. Akkor nem is háborognék, elvégre olyan jó valakit innen személyesen megismerni. Nem értem. Giczi Évát miért nem hozzám rendelték. Jót szakmázhatnánk ;):D.

Nem lehet, hogy az ok egyszerűen az, hogy így a szaktanácsadók végre mind bekerülnek mesterbesorolásba? Mivel nem mindenki van ebben a kategóriában, hacsak nem változott közben a helyzet (csodálkoznék, ha igen).
Miért kerülne be? Ennek semmi köze nincs a mesterbesoroláshoz. Azt minősítéssel lehet megszerezni, nem tanfelügyelettel.

Hány évvel előtte - 40 évhez közeledve - kérhető a mentesítés? 1 évvel?
Szerintem 1-gyel. Nekem 11 évem van hátra. A harmadik tanfelügyeletet ebben a helyzetben nem fogom megcsinálni. Egyszerűen távozom.

Ez egy 2015. szeptemberi bejelentés...., de mint tudjuk napról, napra változnak az események:o

"Az előmeneteli rendszer részét képező minősítések a köznevelési törvény szerint nem kötelezők azoknak, akik 2023-ig elérik az öregségi nyugdíjkorhatárt.

Tanfelügyelet esetén a törvény nem rendelkezik ilyen mentességről, a köznevelési államtitkárság viszont azt mondta, a gyakorlatban mégis figyelnek arra, hogy az idősebb tanárokat már „békén hagyják”.
A tárca tájékoztatása szerint a tanfelügyeletet szervező Oktatási Hivatal (OH) figyelembe veszi a pedagógusok életkorát, és azoknál, akik öt éven belül elérik az öregségi nyugdíjkorhatárt, nem terveznek tanfelügyeleti látogatást.

Előfordulhat azonban, hogy valakit a kora dacára mégis besorolnak tanfelügyeletre. A tárca szerint ilyen a korengedményes nyugállományba vonulás esetén történhet. Ezek az óvónők és tanárok szintén megúszhatják az ellenőrzést, de nekik külön kérniük kell.
(2015.09.13.)"
Erre gondoltam magammal kapcsolatban.

Nem OH-s rendezvény volt. Ezért nem volt információja a szakértők vagy szaktanácsadók csoportjának.
Úgy látom a szaktanácsadók nagyon hergelik egymást, amit nem tartok jó megoldásnak, hiszen, mikor jelentkeztünk tisztában voltunk a feltételekkel. Az, hogy nem egyszerre történt a két eljárás ( minősítés, tanfelügyelet), ha jól emlékszem nem okozott szomorúságot, akkor számunkra. Most csak teljesíteni kell a jelentkezéskori követelményeket. Ennyi. Nem kéne ebből ekkora ügyet csinálni. Ajánlanám gtszg korábbi hozzászólását:

"Megfontolásra javaslom:
"17/A. §36
(1) Ha a Mesterpedagógus fokozatba besorolt pedagógus országos pedagógiai-szakmai ellenőrzésben, a pedagógusok minősítő vizsgáján vagy minősítési eljárásában szakértőként vesz részt vagy szaktanácsadói feladatokat lát el, munkaidő-kedvezményben részesül. A neveléssel-oktatással lekötött munkaideje nem lehet több....

36. §
(7)65 A pedagógust a (6) bekezdés szerinti sikeres pályázat alapján, a (6) bekezdés b) pontjában meghatározott továbbképzés sikeres elvégzése esetén, miután pedagógiai-szakmai ellenőrzés és pedagógusminősítés szakterületen a jogszabályban meghatározottak szerint jelentkezett és felvételt nyert az Országos szakértői névjegyzékre vagy a szaktanácsadói névjegyzékre, a Mesterpedagógus fokozatba kell besorolni."
326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet Hatályos: 2016.01.01 -

Ez azt jelenti, amit Ti is tudtatok, hogy hiányzik a fokozat egy eleme, konkrétan a tanfelügyelet.
Szerintem mérgelődd ki magadat, és utána reménykedjünk, hogy tanfelügyelnek, nem pedig visszavonják a fokozatot takarékosság, vagy adminisztráció csökkentés címén.
És ha tanfelügyelnek, nem azért lesz, mert feltételezik, hogy rosszul csinálod. Így lesz teljes a fokozat.
Csak nyugodtan!"
Nem és nem és nem hiányzik. Mi a fenét tud megállapítani a tanfelügyelet a 100%-os minősítésem után? Mit fog kijelölni fejleszthető területnek? nagyon kíváncsi leszek. Én ugyanis tudom, amit ők nem. Tudom, melyik indikátorra mennyi pontot kaptam az óralátogatás és a portfólió elemzésénél.

Mikor minket mezei pedagógusokat beáldoztak nyugodt szívvel egy decemberi tanfelügyeletre, hol voltak a szaktanácsadók? Akkor miért nem mondták, hogy miért kell ezt a kollégákkal csinálni? Sőt, volt olyan, aki azt mondta, hogy nem olyan nagy macera az egész tanfelügyelet.
Én is ezt tudom mondani: ne féljetek, nem olyan nagy macera az egész. De.
Nekem egyáltalán nem macera. Tőlem bárki bármikor, akár szólás nélkül is jöhet. A probléma nem itt van, és ezt bizony sokan nem értik itt.
Amúgy mi akkor is azt írtuk, hogy marhaság elkezdeni a tanfelügyeletet november-decemberben. Itt voltunk, megírtuk.

Láttam, hogy több fórumszálon is beidéztétek Dr. Szikora Ágnes tájékoztatását. Most végig elolvastam a sok hozzászólást. Továbbra is azt látom, hogy mindig az utolsó előtti pillanatban történik valami nagy változtatás. A kijelentések is nagyon sokféleképpen értelmezhetők. Segítségeteket szeretném kérni: azt értem, hogy a minősítés magasabb ellenőrzési forma, mint a tanfelügyelet. De! Vannak olyan 2016-os minősülők, akiknek már van tavaszra időpontja (és általában az időpont után 3-4 héttel tanfelügyelete), az ő tanfelügyeletük ezek szerint törlésre kerül. De mi van azokkal a 2016-os minősítésekkel (mesterpedagógusi fokozatba jelentkezőkkel), akiknek még nincs időpontjuk, csak "ígéretük", hogy 2016 őszén lesz a minősítésük. Az ő tanfelügyeletüket is törlik (azokat már többnyire kiírták tavaszra, azok elmaradnak?), hiszen ők is 2016-os minősülők lesznek? Velem született igazságérzetem azt diktálja, hogy nekik is elmarad, de segítsetek légyszíves az értelmezésben! Esetleg ez így külön nem hangzott el Dr. Szikora Ágnes előadásán? Még egy kérdésem lenne. Írtátok az Útmutatók OH-s megjelenését is. Várható esetleg, hogy a mesterpedagógusoknak (egyébként novemberre ígért......) Útmutatója is már végre megjelenik? Segítségeteket előre is köszönöm! Mindenkinek kitartást kívánok ezekhez a zavaros hetekhez, hónapokhoz (évekhez?).
Nem tudom a helyes választ. De az alapján, amivel minket letámadott a szakértők egy része, bizony lesz. Hiszen a mesterpedagógusi fokozatnak állítólag ez a feltétele (még ha nem is volt ez, akkor is ez - talán értitek).

Maga a tanfelügyelet nem azért jön, mert mesterként bármi is hiányzik, hanem mert pedagógusként át kell esni rajta.Nem az eljárásrendeknek, követelményeknek való megfelelés hiányossága az oka.Nem az ellenőrzés voltától félünk, mert pont mi, szaktanácsadók jól ismerjük, hogyan írjuk a dokumentációt, és értelmezni tudjuk az interjú kérdéseit is. A másodhegedűs szerep és annak hangsúlyozása furcsa, olyan ez, mint amikor egy óvodapedagógusról azt hiszik, azért mert 10 -es számkörben "tanít", tízig is tud csak számolni. Én csak azt szeretném, ha jönnének, és mennének a tanfelügyelők, egy jó kis szakmai beszélgetés alakuljon ki, legyen előre kiszámítható a rendszer, amihez minden oldalon álló alkalmazkodik, és nem naponta változtat.Egy kicsi felháborodás nekünk is jár.Mesterséges helyzetben azért más egy tanfelügyelet, azt valljuk be, de túl jutunk ezen a mélyponton is,mert egy szaktanácsadó mindig optimista, és előre néz!
:dr_33::dr_33::dr_33:
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

Gagamail

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Gagamail!

Érintettként szeretnék pontosítani!
A szaktanácsadóknak is két vizsgájuk volt, csak nekünk egy napra szervezetten oldották meg!
Volt portfólió értékelés, védés.. és volt óraelemzés, védés! Nekünk is kellett órát felvenni, de személyesen látogatni is lehetett!
Feladatunk volt:
-portfólió értékelő/minősítő szerepben
- óra/foglalkozás (és a hozzá tartozó iratok) elemző/értékelő (tanfelügyelő) szerepben
- valamint minősülő, óra/foglalkozás látogatott (tanfelügyelt) szerepben
Minden külön értékelő lappal zárult ..... Hidd el, mindenkinek megvolt minden vizsgája!
K

Nem látok bele abba, mi történt Veletek, és hogyan történt. De olvasom a hozzászólásaitokat, és lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de mindannyian csak minősítésről beszéltek. Értékelő lap kitöltése is csak a minősítő eljárás végén volt!

Valaki írja le részletesen, Ti milyen vizsgát, vizsgákat csináltatok végig - hátha tisztábban látunk.
2014-ben így zajlott:

I. PSZE - PEDAGÓGUSKÉNT TANFELÜGYELTEK + TF.ként VIZSGÁZTAM
Az első vizsgán hárman voltunk. Ez volt a PSZE vizsga. Ketten voltak szakértői (tanfelügy.) szerepben, 1 a pedagóguséban. A valós, feltöltött anyagainkkal kellett dolgozni. A vizsga része volt az inerjú készítése is. A portfólió, az óra, az interjú, a kérdések megválaszolása alapján erősségeket és fejleszthető területeket fogalmazott meg a két vizsgatársam rólam, a munkámról (kb. 20 percet álltam a folyosón, mire elkészültek). A vizsga hosszú volt, mert mindenkinek minden szerepben kellett "remekelnie", mindezt két vizsgáztató előtt. Akkor, 2014-ben papíralapú, aláírt "igazolást" kaptunk arról, hogy a szakmai ellenőrzésen átestünk. A helyszínen a kezünkbe kaptuk.

II. PÉM -PEDAGÓGUSKÉNT MINŐSÍTETTEK + MIN.SZAKÉRTŐKÉNT VIZSGÁZTAM
Ám egy másik napon (nekem 10 nap különbséggel) sor került a PÉM vizsgára. Itt más párral rendelt össze a gép, ezen a vizsgán ketten voltunk. 1 szakértői szerep 1 pedagógus szerep, majd fordítva. A vizsgáztatók is mások voltak.
Mi is, ahogy ti is, minden szerepben vizsgáztunk, voltunk minősítők is, és minősítettek is ugyanazon a vizsganapon. Ekkor került sor a 15perces bemutatóra, válaszoltunk előre elküldött kérdésekre, és ekkor állította ki a vizsgatársunk rólunk az indikátoronkénti értékelő táblázatot, s kaptunk róla (később) tanúsítványt, hiszen ez a minősítő eljárás volt a Mesterpedagógus fokozatba sorolás feltétele. Ha megfeleltél, postán küldték ki.

Lehet, hogy nem írtátok le, de én nem olvastam a hsz-ekben interjúról, erősségekről, fejleszthető területekről, csak a minősítésről. Ezért látom úgy, hogy egy eljáráson vagytok túl, a minősítésen.
 
Utoljára módosítva:

hajthatatlan

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem látok bele abba, mi történt Veletek, és hogyan történt. De olvasom a hozzászólásaitokat, és lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de mindannyian csak minősítésről beszéltek. Értékelő lap kitöltése is csak a minősítő eljárás végén volt!
Lehet, hogy nem írtátok le, de én nem olvastam a hsz-ekben interjúról, erősségekről, fejleszthető területekről, csak a minősítésről. Ezért látom úgy, hogy egy eljáráson vagytok túl, a minősítésen.
Én is úgy gondolom, ez az utolsó hozzászólásom ebben a témában. Ezeket a dokumentumokat kellett elkészítenünk, beküldenünk. Az értékelő táblázatot rólunk is kitöltötték és mi is mindkét oszlopot a társainkról (az eljárásrendet korábban feltettem) A vizsga Bp-en két részből állt, partfólióvédésből és a feltett kérdések megválaszolásából. De láthatod, a kérdésekkel egyidőben a dokumentumban az erősségeket és fejleszthető területeket is le kellett írni. És a vizsgán az elnök azt is megkérdezte, hogy mi alapján emeltem ki pont ezeket.
Végül zárásul: szívesen látom a tanfelügyelőket (tudom kik, nem CH-sok, ismerem őket), tudom, hogy jó szakmai beszélgetést fogunk folytatni. Az órámon pedig remélem, látják majd azt a sok munkát, amit a gyerekek érdekében máskor is megteszek.
 

Csatolások

  • ertekelo_tablazat_probamin_OFI.xls
    361.5 KB · Olvasás: 103
  • kerdesek_sablon_vv.doc
    165.5 KB · Olvasás: 107

Szreniany

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem tudom a helyes választ. De az alapján, amivel minket letámadott a szakértők egy része, bizony lesz. Hiszen a mesterpedagógusi fokozatnak állítólag ez a feltétele (még ha nem is volt ez, akkor is ez - talán értitek).

Nem, nem feltétel. Tudok olyan szaktanácsadóból szakértővé képződött kollégákról, akik nem csinálták meg a tanfelügyeletet a szakértői képzés során. Nem volt feltétel. Ők csak szakértőként vizsgáztak a PSZE vizsgán, pedagógusként nem. Én megcsináltam, gondolván jobb azon túlesni inkább előbb, mint később. De tényleg nem volt muszáj, és erről az OH-tól levelet is kaptunk. Mi dönthettük el, hogy akarunk-e pedagógus szerepben vizsgázni vagy sem a PSZE-n.
Íme a levél ide vonatkozó része:
"A „Tanfelügyeleti szakértők felkészítése pedagógiai-szakmai ellenőrzésre” című továbbképzés vizsgája során is pedagógus és szakértői szerepben vizsgáznak a résztvevők. A szaktanácsadók részére készült hatályos vizsgaszabályzat értelmében Önnek a tanfelügyeleti vizsgán sem kell pedagógus szerepben vizsgáznia, hanem kizárólag szakértői szerepben kell vizsgát tennie.
Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét a 45/2014. (X.27.) EMMI-rendeletben (Az egyes köznevelési tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról) foglaltakra:
Az R. 193. §-a következő (16)–(18) bekezdéssel egészül ki:
„(16) Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program Átfogó minőségfejlesztés a közoktatásban kiemelt projekt (TÁMOP-3.1.8, TÁMOP-3.1.15.) keretében próbaellenőrzésen átesett pedagógusok, intézményvezetők és intézmények próbaellenőrzésének eredményét az érintettek kérése esetén az Nkt. 87. § bekezdése szerinti ellenőrzésként kell elfogadni.

A fentieknek megfelelően, amennyiben Ön kéri, lehetőséget biztosítunk arra, hogy a „Tanfelügyeleti szakértők felkészítése pedagógiai-szakmai ellenőrzésre” című továbbképzés zárásaként a tanfelügyeleti vizsgán pedagógus szerepben is levizsgázzon, majd a rendelet értelmében próbaellenőrzése rendes tanfelügyeleti ellenőrzésként beszámításra kerüljön. Ezen esetben az elkövetkező 5 évben Ön nem fog tanfelügyeleti ellenőrzésen részt venni.
Amennyiben szeretne élni ezzel a lehetőséggel, úgy kérem, a csatolt dokumentumokat figyelmesen olvassa el és a bennük foglaltak szerint járjon el, valamint döntéséről jelezzen vissza....."
 

EnIbaby12

Állandó Tag
Állandó Tag
Szerintem meg nem így van. Nekünk nem hiányzik fokozat, amennyiben ez a fokozat nem hiányzik a 2015-ben és 2016-ban minősülőknek (kivéve persze azokat, akik 2015-ben kaptak tanfelügyeletet, és 2016-ban minősülnek). Ugyanis ez ugyanolyan helyzet. Nekünk szerintem azért sem lehetett tanfelügyeletünk 2014-ben, mert akkor a szakértők két vizsgájával szemben nekünk három lett volna.
Ebben az egész ügyben 2 felháborító dolog is van. Egyrészt, hogy veletek több mint 1 éven keresztül senki nem közölte, hogy a tf hiányzik még ..... és csak azzal együtt lesz majd meg a végleges minősítésetek. Másrészt ha egy csoportnak ( PedII-őknek ) megengedik, hogy késve teljesítsék, akkor a többi csoportnak miért nem? Az okfejtésed nem jó, főleg nem viszi előre a dolgokat! Szerintem nem a szakértőkkel való öszehasonlítgatásból lehet itt sikert elérni :cool:( főleg azért, mert a szakértőknek ha úgyveszzük 6 vizsgájuk volt: alkalmassági, jogi, saját tanfelügyelet, saját minősítés és a tf , minősítés vizsgák)
 

kaktusz68

Állandó Tag
Állandó Tag
Elbizonytalanodtam. Ugye jól gondolom, hogy a javított dokumentum esetén a teljeset fel kell tölteni, nem elég csak azt az oldalt, amit javítani kellett.
Meglepődtem, a pedagógus a 32 oldalas dokumentumának csak azt az oldalát küldte, ahonnan kitörölte a kollégája nevét.
 

anett5

Állandó Tag
Állandó Tag
Elbizonytalanodtam. Ugye jól gondolom, hogy a javított dokumentum esetén a teljeset fel kell tölteni, nem elég csak azt az oldalt, amit javítani kellett.
Meglepődtem, a pedagógus a 32 oldalas dokumentumának csak azt az oldalát küldte, ahonnan kitörölte a kollégája nevét.
Az egészet kell küldeni, feltölteni.
Azért 32 oldal melléklet a védési jegyzőkönyvhöz.....
Nem lehetett másként megoldani?
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönöm Csipike, Napocska hozzászólását, idegnyugtató szavait. Elsősorban erre volt szükségünk, nem arra, hogy megmagyarázzák, nem vagyok mester, akkor sem, ha erről papírom van. :dr_24::dr_24::dr_24:
Még egyszer elmondom: nem aggódom a tanfelügyelet miatt. Az eljárással, az össze-vissza beszéddel van problémám. És azzal, hogy semmibe vagyunk véve. Ami számomra meglepő volt, az az, hogy itt a fórumon is kaptunk hideget-meleget. Nem hiszem, hogy eddig ahogy megismertetek itt a beírásaimból, ezt érdemeltem volna (és még jópár szaktanácsadó).
 
Nem volt náluk tanfelügyelet ezt kell pótolni. Valamint mivel ideiglenes a besorolás és 1-2év múlva át kell menni minősítésen - ezért a tanfelügyelet a végleges minősítést megelőzi.
Minősítés természetesen volt a szaktanácsadóknál is. Érvényes, teljes értékű minősítés (az ugye a PÉM). Nincs mit "pótolni"! Szakértőknél azért volt két vizsga (PSZE és PÉM is), mert mindkét feladatot el kell(ene) tudni látni - tanfelügyeletet és minősítést is. Ha ezt megértjük, nem keveredhetünk ellentmondásba, nem eshetünk a hátrányos megkülönböztetés (diszkrimináció) csapdájába és nem érezhetjük kevesebbnek a szaktanácsadó munkáját, vagy többnek a szakértőét, csupán más feladatnak - pontosan úgy, ahogy más feladat a tanfelügyelet és a minősítés (akkor is, ha mindkettőt el tudjuk korrekt módon látni - lásd az értékelések körüli bizonytalanságainkat)! Furcsa grimasz lenne, ha pont mesterpedagógus lenne mesterpedagógusnak farkasa ebben a kérdésben. Baj lenne, ha mi, szakértők se értenénk meg, hogy a szaktanácsadók munkája rendkívül fontos eleme a rendszernek. Sajnos pont ezt a területet övezi a legnagyobb értetlenség (a kézen-közön lassan teljesen mellőzötté váló mentori szerep mellett, de az egy újabb történet lenne, ami megérne egy-két misét).
 
Utoljára módosítva:

EnIbaby12

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez azt jelenti, amit Ti is tudtatok, hogy hiányzik a fokozat egy eleme, konkrétan a tanfelügyelet.
Szerintem mérgelődd ki magadat, és utána reménykedjünk, hogy tanfelügyelnek, nem pedig visszavonják a fokozatot takarékosság, vagy adminisztráció csökkentés címén.
És ha tanfelügyelnek, nem azért lesz, mert feltételezik, hogy rosszul csinálod. Így lesz teljes a fokozat.
Csak nyugodtan!

:cool: Kedves Iluli! Gratulálok neked, hogy érintetként is ilyen higgadtan és korrekten tudod kezelni a helyzetet! :dr_175:
 

Verőce

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönöm Csipike, Napocska hozzászólását, idegnyugtató szavait. Elsősorban erre volt szükségünk, nem arra, hogy megmagyarázzák, nem vagyok mester, akkor sem, ha erről papírom van.
Még egyszer elmondom: nem aggódom a tanfelügyelet miatt. Az eljárással, az össze-vissza beszéddel van problémám. És azzal, hogy semmibe vagyunk véve. Ami számomra meglepő volt, az az, hogy itt a fórumon is kaptunk hideget-meleget. Nem hiszem, hogy eddig ahogy megismertetek itt a beírásaimból, ezt érdemeltem volna (és még jópár szaktanácsadó).
Kedves mester szaktanácsadók! Néztétek már ma a sajátoldalt? Nálam a ped2-be jelentkezők tf-ét mind törölték, csak a vezetői és a mesterbe jelentkezőé maradt. Már új minősítéseket is kaptam helyettük, és elmondhatom, egyre jobban tágul a látóköröm...
Szerintem nem vonja kétségbe senki, hogy megérdemelted a mester besorolást. Tanfelügyelőként még hálásak is lehetnénk, ha eleinte hozzád hasonló kollégákon próbálnánk ki az eljárást, ami eléggé megváltozott, mióta vizsgáztunk.
Nekem az első gyakornoki minősítővizsgán jött jól, hogy addig csupa kiváló, 30-40 éve tanító kollégát minősítettem, így már volt összehasonlítási alapom.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére