Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

ladysla témája a 'Pedagógusoknak' fórumban , 2015 December 6.

Témaállapot:
Not open for further replies.
  1. h.editke

    h.editke Állandó Tag

    Nàlunk szakértői napon dolgozni kell. Sőt. Minősités tanfelügyelet után bemenni az intézménybe.
     
  2. gtszg

    gtszg Állandó Tag

    Ez a vicc kategória. Ugye?
     
  3. gtszg

    gtszg Állandó Tag

    Remélem, a kolléganőd kitöltötte (vagy kitölti) az értékelő lapot, a realitásoknak megfelelően.
    Mint bizottsági tag, és mint intézményi delegált jelezheted a POK felé. A kolléganő jogai sérültek.

    Sajnálattal olvasom a hasonló eseteket.
    Nálunk még volt alkalmassági teszt.
    Sajnos, az esetek bizonyítják, nem mindenki alkalmas minden szerepre.
    De eddig ez a legdurvább történet.
     
    Utoljára módosítva: 2018 Március 28
    gasape, erakucko, vimoni és 1 másik tag kedveli ezt.
  4. h.editke

    h.editke Állandó Tag

    Sajnos nem.
     
    gasape kedveli ezt.
  5. gtszg

    gtszg Állandó Tag

    Nem tudom, mi a kiindulási pontja ennek az elvárásnak, de jogtalan.
    "17/A. §136 (1)137 Ha a Mesterpedagógus fokozatba besorolt pedagógus országos pedagógiai-szakmai ellenőrzésben, a pedagógusok minősítő vizsgáján vagy minősítési eljárásában szakértőként vesz részt vagy szaktanácsadói, illetve pedagógiai-szakmai szolgáltatási feladatokat lát el, munkaidő-kedvezményben részesül. A neveléssel-oktatással lekötött munkaideje nem lehet több
    a) heti tizennyolc óránál,
    b) óvodapedagógus esetén huszonöt óránál,
    c) vezetőpedagógus esetében tíz óránál, vezető óvodapedagógus esetében huszonkettő óránál,
    továbbá tanítási hetenként legalább egy tanítási napra a munkahelyén történő munkavégzés alól mentesíteni kell a szakértői, szaktanácsadói feladatok ellátása érdekében.

    (5) Az (1)–(3) bekezdés szerinti munkaidő-kedvezményt az intézmény vezetője az OH-nak – vagy szaktanácsadói feladatok ellátása esetén a pedagógiai-szakmai szolgáltatást nyújtó intézménynek – a szakértői, szaktanácsadói feladatokra az adott minősítési naptári évre szóló megbízása alapján köteles biztosítani."
    326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet Hatályos: 2018.01.01 -
     
  6. ladysla

    ladysla Kormányos Fórumvezető Kormányos

    Látogatni tényleg nem. Viszont a már megnyitottakkal és a még le nem zártakkal bőven akad munka. S a szeptember korai-közepei látogatásokat sem elég aug. végén indítani.
     
  7. BAJ

    BAJ Állandó Tag

    Még az is lehet, hogy óvodában viszont van ekkor minősítés. Ott hogyan vannak őszi, téli, tavaszi szünetek?
     
    ladysla kedveli ezt.
  8. ladysla

    ladysla Kormányos Fórumvezető Kormányos

    Azt nem tudom, viszont ismerősöm gyereke a húsvét utáni teljes héten tavaszi szüneten van, mert abban az iskolában ott használnak fel 3 napot. S ha ez nem egyedi, akkor a csütörtök-pénteki szakértői napok érdekesen alakulhatnak.
     
    gasape, anett5, lányos és 1 másik tag kedveli ezt.
  9. erakucko

    erakucko Állandó Tag

    Az óvodai szüneteket általában az iskolai szünetekhez igazítjuk. Ami azt jelenti, hogy nem zárhatunk be , csak nyáron 4 hétre a kötelező felújítási időszakra. Tehát őszi, tavaszi, téli szünet összevont csoportot jelent, szülői igények alapján. Magyarán kiírjuk, hogy tavaszi szünet az iskolában ettől-eddig tart, az óvodában összevont csoport működik, és aláírják ki igényli. Valamint nyáron a 4 hét kivételével is összevont csoport működik szülői igények alapján. A 4 hétben is lehetőségük van a szülőknek másik közeli óvodában elhelyezi a gyerekeket. (direkt összehangolják a 4 hetes zárásokat, hogy legyen más alternatíva a szülők számára). Minősítést miután már többször jeleztük az OH felé, így eljutottak arra, hogy az iskolai zárát veszik figyelembe. Volt eset június végi kiírt minősítésre régebben, mostanában már talán nem.
     
  10. Drungyus

    Drungyus Állandó Tag

    Hidd el, nem ezen kell elgondolkodni. Hanem az alkalmasságokon. Véletlen, de tegnap délután egy pár napja minősült általános iskolai tanárral beszéltem, aki csalódottan számolt be minősítéséről. Semmi megkönnyebbülés a jól végzett munka örömével, elégedett hátradőlés védés után este mondjuk egy pohár borral.
    Mert kifogott egy öntelt elnököt (gyerekkori ismerősök, végig távolságtartón, magázódva, faarccal kommunikált) és egy olyan szakost, aki az egyik tanórát végigbeszélgette!!!!! Az ötvenéves talpraesett ismerősömnél eljött egy pont, amikor odaszólt a szakos szakértőnek, mert nagyon zavarta az óráját a beszélgetés (nem nyíltan kimondva, finoman megszólítva hátha észreveszi magát). S most meg van arról győződve, hogy sikertelen lesz ezért.
    Jól ismerem az illető érintett kollégát, elhiszem minden szavát és most vele izgulok az eredményért.
    S nagy ívben tanácsolnám el mindkét szakértőt a tevékenység gyakorlásától!!!! Bár figyelmeztettem az értékelésre, amit meg is akar tenni, de szegény kérdezte: tényleg nem éri utol a kezük, ha őszinte lesz?
    Egyébként lesz következménye valóban azoknak az értékeléseknek ha negatív? Amúgy eddig szinte csupa ötösről hallottam....
     
  11. lányos

    lányos Állandó Tag

    Kedves Drungyus!

    Azt nem tudjuk szakértőként, hogy melyik delikvens hogyan értékelt. Nem azt mondom, hogy lehetetlen kimatekozni adott esetben, de azt nem értem, hogy milyen retorziótól fél az illető. Hogyan tudná egy szakértő ezt megbosszulni? Vagy csak naiv vagyok? :rolleyes:
     
    Verőce, kros, aranyhaj16 és 1 másik tag kedveli ezt.
  12. gtszg

    gtszg Állandó Tag

    Sehogy.
    Negyedéves gyűjtéssel jelenik meg az értékelés, és csak akkor, ha 1-nél több az értékelések száma.
    Egyébként meg el lehet gondolkodni. Reméljük.
     
  13. Drungyus

    Drungyus Állandó Tag

    Nem tudta a minősült kolléga,ezért kérdezett engem. Én is megerősítettem,hogy valóban anonim ês jóval később látjuk csak.
     
  14. kriszta0412

    kriszta0412 Állandó Tag

    Igen, találkoztunk a múlt héten....szeretem ha velünk azonos gondolkodású tanító kerül a csapatba :cool:
     
  15. éva2014

    éva2014 Állandó Tag

    Az óvodában nincs szünet :)
    Olyan előfordul, hogy kevés gyermek van és összevontan vagyunk.
     
    erakucko kedveli ezt.
  16. jagi61

    jagi61 Állandó Tag

  17. lányos

    lányos Állandó Tag

    Kedves Jagi61!

    Hálásan köszönjük az értesítést!
    Mondjuk azt nem egészen értem, hogy a mélyen tisztelt Hivatal munkatársai mi a túróért nem értesítik a szakértőket a fenti dokumentumok meglétéről/módosulásáról. Remélem, azért majd számon kérik rajtunk cserébe. Egyenlő pályák, egyenlő esélyek; csak a Hivatalé kicsit hosszabb. De azt nagyon.
    Más, arról hogy mennyire nem egyenlőek az esélyeink:
    múlt tanév végén volt a mesterminősítésre felkészítő továbbképzés, melyről a napokban sikerült tanúsítványt szereznem, nem kevés utánjárással. Nem mellesleg, amikor megemlítettem az ügyintéző hölgynek, hogy szakértőkkel tudom bizonyítani, hogy jelen voltam a képzésen - mert természetesen felmerült a hölgyben, hogy, bár jelen voltam, de hiányzó aláírás esetén nem jár az említett tanúsítvány... - azt az elmés megjegyzést engedte meg magának, hogy ne szaladjunk ennyire előre! Mihez képest? A "képzés" 9 hónapja volt...
    Elnézést mindenkitől a rossz ízű megjegyzésért!
     
  18. gtszg

    gtszg Állandó Tag

    Hasonló jó pihenést kívánok erre a hosszú szünetre.
     

    Csatolt fájlok:

  19. biblio

    biblio Állandó Tag

    Rossz tapasztalatunk többeknek is van a fenti példákkal (órai beszélgetésre talán nem), kioktatásra, tanácsba burkolt feladatkiosztásba, ...és sajnos az elején tapasztalható tanácstalanságra....

    Persze az értékelés megtörtént, de kétlem, hogy annak lennének következményei...
     
    gasape, csakkerdezem, vimoni és 1 másik tag kedveli ezt.
  20. Verőce

    Verőce Állandó Tag

    Megkaptam az auditori értékelés eredményét.
    Kérdéseim: Miért? Mi volt jó és mi nem? Mire használják fel az eredményt? Ki látja? Mi a következménye?

    Más. Mi a csuda változott hétfőn reggel a látogatási adataimban???
     
Témaállapot:
Not open for further replies.

Megosztás