Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

kros

Állandó Tag
Állandó Tag
Ezt megkérdőjelezném. Nem kell aláírnia minden oldalt, sőt egyáltalán nem kell aláírnia a tematikus tervet és az óravázlatokat. Csak a javított, pótolt dokumentumokat kell a végén aláírniuk, és az oktatási azonosító sem kell hiszen a jegyzőkönyvvel egy fájlba kerül, aminek az elején ott az azonosító. Bárki, aki másképpen gondolja, kérem oldal számot az Útmutatóból vagy az eljárásrendből csatoljon. Én ilyen utasításokat nem találtam.
Ha összeolvassuk a 326-ost, az éppen használt Útmutatót, azután a különböző eljárásrendeket, azokból azért lejön, hogy a pótolt/javított dokumentumon ott kell, hogy legyen a pedagógus kék tintás aláírása. Miután az összes helyen kell szerepeltetni, az oktatási azonosító ugyanilyen kellék.
A fájlt tekintve ( pdf, összefűzve, és egyetlen darab) igazad lehet, de arra is gondolj, hogy ezek papír alapon ott maradnak az intézményben. Tehát összességében ezek miatt számomra egyszerűen célszerűbb, ha az összes dokumentum minden azonosító adatot tartalmaz legalább az 1. oldalán:
- a dokumentum neve (pl. így: JAVÍTÁS/KIEGÉSZÍTÉS 1. óraterv, reflexió)
- a dokumentum készítője
- a dokumentum készítőjének oktatási azonosítója
- a dokumentum készítőjének aláírása
A minden oldalon való aláírást pedig valamelyik eljárásrendi dokumentum kéri.
 

gtszg

Állandó Tag
Állandó Tag
szeretném a véleményeteket kérni.... a helyzet kicsit kacifántos...az egyik kolléga tanítóként töltött fel portfóliót, annak rendje és módja szerint kapott időpontot a minősítésre, van delegált, mindeki által elfogadott időpont. DE a kolléga időközben igazgatóhelyettes lett, és mivel a régi igazgató nem akart velük (mert mind a két helyettest kicserélték) dolgozni, így jelenleg megbízott igazgató. Az új eljárás már folyik (kb. szeptember óta) kinevezett igazgató még mindig nincs....a minősítés februárban lesz. Szóval akkor most őt intézményi delegáltal (érts. belső ember) mint mezei pedagógust, vagy OH delegáltal, mint vezetőt(bár pedagógusként minősül) fogják ellenőrizni...és ha közben megjön az új igazgató kinevezése?....most mit tegyünk???
...az elnök már kért állásfoglalást a POK-tól, de tudjuk, hogy milyen gyorsan dolgoznak....visszamondani sem szeretnék, mert már történt 3 visszamondás....
Szerintem év közben nem fogják kinevezni, mert minden igazgatót egy év határozott időre neveztek ki e tanév végéig.
Gondolom, az ő megbízotti kinevezése is tartalmaz hasonlót (határozatlan időre, vagy konkrét időpont).
Mivel nincs kinevezése mint intézményvezető, munkaköre ig.h pedagógusként minősül. A jelölt bizottság maradhat.
Ha mégis megjön a kinevezése az eljárás előtt, időpont módosítást kell kérni (nem visszamondást)
 

gtszg

Állandó Tag
Állandó Tag
A telefonról nem vezetek nyilvántartást, de én azt csak végszükség esetén használom. (Ha kell, még az is lenyomozható.) Ott vannak a levelek, szükség szerint előkereshető bármelyik. A látogatások időpontját és a határidőket több helyre is feljegyzem (google naptár, papírnaptár, táblázat). A jegyzőkönyveket beszkennelve elmentem. Most már útnyilvántartást is vezetünk. Szerintem ennyi elég kell legyen.
Viszont engem az érdekelne, hogy (ha jól emlékszem) gtszg hogyan tartja nyilván a ráfordított időt.
Kedves Verőce!
Nem a ráfordított időt tartom nyilván (durva lenne), hanem a tevékenységeimet egy-egy eljárás során. (Illetve mint szakértő egyéb tevékenységeimet)
Pl. nem igazolnak vissza megbízást. Írok a szakosnak, int.vezetőnek, ki nem jelölt be, miért nem jelölt be. Int.vez válaszol, hogy ped. már nem dolgozik ott, kérték a törlést. Ekkor ismét írok a szakosnak, tudjon róla miért törölték.
Vagy menet közben törölték az eljárást. Pl. kérdések előtt. Nem lezárt- nincs teljesítés igazolás - de közben majdnem végig ment az eljárás.
Közben mindegyikkel van bonyodalom. Rossz szakos kijelölés, ....
Egyébként ezek azok az apróságok, amit nem vesznek semmibe, mert kívülről nem látnak bele, ezért nem is értenek.
Sőt, erre mondják, hogy egy e-mail gombnyomása nem munka. De amíg eljutsz odáig nagyon sok mindent át kell tanulmányoznod. Ezért nem értik a szellemi munka lényegét, csak odáig lát mindenki, hogy egy adott napon kimész a helyszínre.
Megjegyzem, elsősorban kollégákra gondolok, ezt is úgy gondolják, hogy kimegyünk, szétnézünk és le van tudva.
 

Béci76

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Új tag vagyok, nagyon sok hasznos infót szereztem a felületről!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mesterpedagógusként a heti 18 órán felül beosztható vagyok-e eseti helyettesítésekre.
Köszönöm!
 

Csipike2014

Állandó Tag
Állandó Tag

Kunika1

Állandó Tag
Állandó Tag
Február közepén esedékes minősítés - intézmény pontosította a látogatási adatokat, de olyan szinten, hogy megadták a bizottság érkezését, bemutatkozásra előzetes megbeszélésre terveztek 1 órát, aztán a két óra, szünet , 60 perc értékelés, védés. zárás. Úgy tűnik nem tartanak igényt az elnöki koordináló tevékenységemre ;)

"az iskola 22-es terme
13 óra érkezés, bemutatkozás
14:00-14:45 4.a szolfézs óra
14:45-15:00 szünet
15:00-15:45 4.a.a szolfézs óra
16:00 kompetencia értékelés, felkészülés az óra megbeszélésre
17:00 portfólió védése
Megbeszélés, szükséges adminisztráció elvégzése" Íme a részletek
Néhány intézmény túlbuzog! Én is így jártam, a dupla minősítés teljes eljárásrendjét a maguk ízlése szerint összeállították, és feltették a felületre. Meglepődtek, hogy ezt mi nem úgy gondoljuk!

"ha az ember elmegy egy változtatásba, mindig továbbmegy egy kicsit, mert tudja, hogy majd vissza kell jönni"
Itt a CH-n sok okos ember összejött. Megmagyarázná ezt a mondatot valaki?
Én már néhány napja írtam, hogy biciklivel kellene járnom szakérteni, aztán majd ha eltévedek, egy kicsit túltolom és visszafordulok. Lehet a miniszter úr olvassa a CH-t?
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

bejuma

Állandó Tag
Állandó Tag
Dupla minősítésen szakos leszek egy napközis kolléganőnél . Javasoltam, hogy a látogatott napközis foglalkozás a kitűzött látogatási nap előtti délután legyen, a megbeszélés és a portfólióvédés természetesen a hivatalosan kijelölt napon. A kolléga úgy tudja, hogy ezt nem lehet, mert az iskolában is dolgozik egy szakértő és ő ezt mondta. Szerintem nincs akadálya, a megkötés annyi, hogy a védéssel kell zárni és annak a hivatalos látogatási napon kell megtörténnie. Jól tudom?
 

Krémusz

Állandó Tag
Állandó Tag
Dupla minősítésen szakos leszek egy napközis kolléganőnél . Javasoltam, hogy a látogatott napközis foglalkozás a kitűzött látogatási nap előtti délután legyen, a megbeszélés és a portfólióvédés természetesen a hivatalosan kijelölt napon. A kolléga úgy tudja, hogy ezt nem lehet, mert az iskolában is dolgozik egy szakértő és ő ezt mondta. Szerintem nincs akadálya, a megkötés annyi, hogy a védéssel kell zárni és annak a hivatalos látogatási napon kell megtörténnie. Jól tudom?
Igen, jól tudod, így lehet eljárni a napközin kívül például a kollégiumi nevelőtanárok esetében is. A lényeg, hogy a védéssel zárjunk.
 

Csillámpor

Állandó Tag
Állandó Tag
Dupla minősítésemen mindkét pedagógus tagintézményvezető. Én óvodapedagógus vagyok. Ugye jól tudom, hogy nem lehetek elnök? A 326 os-ban ez szerepel "

(4) Az intézményvezető vagy az általa megbízott pedagógus, valamint a Magyar Tudományos Akadémia delegáltja kivételével a minősítő bizottság tagja, valamint a minősítő bizottság elnöke csak az értékelt pedagógussal azonos vagy magasabb fokozatba besorolt pedagógus lehet."

A portfólió megnyitásából derültek ki az infók. Mellesleg 2 külön telephelyen más-más utcában vannak az óvodák. Találkozott már ilyennel valaki? Mi a teendő ilyenkor?
 
Utoljára módosítva:
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére